PŘÍPADY Z PRAXE A ČLÁNKY

Vánoce

Vánoce a Silvestr jsou obecně nazývány svátky klidu a pohody. Naši čtyřnozí kamarádi by však poslední dny v roce určitě nazvali jinak, kdyby mohli mluvit. 

....celý článek

Neosporóza – klinický případ

Do naší ordinace byl předveden asi čtyřletý pes československého vlčáka, na kterém majitel pozoroval výrazné neurologické deficity. Pes měl nakloněnou hlavu, občas zakopával a přepadával.

....celý článek

Lékárnička pro psy

Chystáte se se svým zvířecím kamarádem na dovolenou? Pro klidné a pohodové trávení volných dní je třeba mít na paměti alespoň pár základních pravidel. Kromě zajištění základních potřeb je vhodné myslet i na zajištění zdravotní péče pro vašeho zvířecího společníka. Základním minimem by měla být lékárnička vybavená tak, aby pomohla nejen lidem, ale i zvířeti. 

....celý článek

Antiparazitikum - které vybrat?

Prevence proti zevním parazitům prožívá v posledních dvou letech doslova revoluci. Tradiční přípravky jako jsou spot-on (pipetky) či v minulosti tolik oblíbené obojky, jsou nyní pozvolna vytlačovány žvýkacími tabletami. V současné době je na českém trhu stále více výrobců, kteří jdou s trendem a tyto antiparazitika vyrábí. 

....celý článek

Spondylóza páteře u psů

Spondylóza (latinsky spondylosis deformans) je nezánětlivé onemocnění páteře vyskytující se zejména u starších psů. Než si řekneme, o co vlastně jde, věnuji pár řádků anatomii páteře. 

....celý článek

„Čekám štěňátka?!... Nebo ne?!“

Falešná březost. Odborně pseudogravidita.  Jde o stav, kdy si nebřezí fenka „myslí“ že březí je, někdy dokonce  že už má štěňata...

....celý článek

Jak je to tedy s tím odčervením?

Většina majitelů psů a koček je seznámena s nutností periodicky odčervovat své mazlíčky. Optimální frekvence se u dospělých zvířat uvádí jednou za tři měsíce. Jedná se však o údaj obecný a je vždy lepší odčervovací schéma přizpůsobit každému pacientovi na míru. 

....celý článek

Máme doma myši...a máme je rádi!

Myši už dávno nepatří mezi „špinavá“ zvířata, ani se už nechovají pouze ke krmení plazů. Jejich chov je stále oblíbenější, dokonce existuje mnoho chovných staniček, z nichž pochází jedinci různých barev a délky srsti. 

....celý článek

Encefalitozoonóza králíků

Encefalitozoonóza je parazitární onemocnění, jehož původcem je prvok Encefalitozoon cuniculi. K této infekci je citlivá celá řada zvířat, avšak zdaleka nejvnímavější jsou domácí králíci v čele s těmi zakrslými.  

....celý článek

Hypovitaminózy v chovech drůbeže

Vitamíny jsou jedna z nejvýznamnějších skupin organických látek nezbytných pro normální růst, dobrý zdravotní stav a vysokou užitkovost drůbeže. 

 

....celý článek

Když se pes zaběhne a zpět se vrátí „po třech“

Důvodů, proč pes začne náhle výrazně kulhat na jednu z končetin, je mnoho. Může se jednat o banalitu v podobě utrženého drápku či sedřeného polštářku, ale také se může jednat o klinický příznak mnohem závažnějšího onemocnění.

....celý článek

Z PRAXE - Boneta, aneb jak "dornovka" pomáhá.

Osmiletá fena kanárské dogy Boneta byla přivedena do naší ordinace poté, co narazila celou přední částí těla do překážky a měla výrazné problémy s chůzí, vrávorala a nechtěla  se příliš pohybovat. 

....celý článek

Psí kůže

Povídání o kůži by vydalo na knihu. Napíšu alespoň pár řádků. Kůže je největším orgánem těla, je metabolicky velmi aktivní, je hlavním imunitním systémem těla a je ochranou organismu před vlivy prostředí. 

....celý článek

« | 1 2 3 4 5 | »
ORDINACE - POBOČKY

Ordinace Brno
Ferrerova 9
Brno Černovice 618 00
mobil: 603 908 094
tel.: 548 530 493
sanovet@seznam.cz

Ordinace Tišnov
Dvořáčkova ul.
Tišnov, 666 01
tel.: 549 411 444
sanovet@seznam.cz

Úpravna psů Tišnov
Eva Klepárníková
tel.: 723 776 122


www.psidornovametoda.czCHS hovawartů
Victoria Brunensis


Kynologická záchranná jednotka České republiky


Psí škola Cituška


World small animal veterinary association


Komora veterinárních lékařů České republiky