Rehabilitace

DORNOVA METODA PRO PSY

MVDr. Jolana Kaplanová, MVDr. Kateřina Bencalíková a MVDr. Veronika Zálešáková absolvovaly kurz a pracovní semináře u lektorky Andrey Dunové.  V naší ordinaci jsme provedly Dornovu metodu již u stovek pacientů, přičemž ošetření vždy předchází odborné klinické a ortopedické vyšetření, které můžeme dle potřeby doplnit digitálním RTG vyšetřením.

• Základní a nejdůležitějším principem DORNOVY METODY je navrácení kloubů a obratlů do fyziologické, tedy správné polohy.
• Jedná se o jemnou manuální terapii. Pracuje se pouze dotykem rukou, za aktivní účasti pacienta.
DM je bezpečná, neinvazivní metoda. Zvířaty je velice dobře přijímána. Bývají klidná, spolupracující, nejsou ve stresu (neprovádíme v ordinačním prostředí).

DORNOVU METODU používáme:
• při onemocnění pohybového aparátu zvířat
• artroza, DKK, luxace pately, spondyloza, onemocnění páteře
• při vážnějších potížích nutno vždy nejprve rtg a veterinární vyšetření
• jako preventivní ošetření zvířat v pracovním vytížení, kdy trpí právě nejvíce páteř a také opěrný aparát končetin- dojde k uvolnění spasmů, bloků, předejde se poraněním a onemocněním pohybového aparátu
• Dornovou metodou lze kromě psů ošetřit i další zvířata-např. kočky, frekty- zde je indikací zejména nejrůznější traumata, úrazy
• kontraindikace-fraktury, tumory,horečka,gravidita, akutní zánětlivé stavy,..)

FYZIOLOGICKÁ REGULAČNÍ MEDICÍNA

V naší ordinaci používáme preparáty firmy GUNA-MD- Jedná se o injekční preparáty, které se aplikují do podkoží v postižené oblastí- účinnou látkou těchto preparátů jsou kolagen a další látky tělu vlastní, preparáty nemají žádné nežádoucí vedlejší účinky. Preparáty GUNA využíváme s úspěchem zejména u luxace pately, u onemocnění loktů, kyčlí, páteře psů.

TERAPEUTICKÝ LASER

V ordinaci využíváme terapeutický laser, hlavními indikacemi je pooperační hojení ran, hojení po úrazech, onemocnění. pohybového aparátu- kontuze, zhmoždění, artroza,..

MASÁŽE PSŮ a CVIČENÍ NA BALANČNÍCH POMŮCKÁCH

V rámci rehabilitace lze v ordinaci provádět také masáže – tzn. ošetření svalového aparátu psů, zejména po úrazech, při bolestivost pohybového aparátu atd.

Cvičení na balančních pomůckách je vhodné u psů po úrazech a po operacích, stejně tak jako preventivně za účelem posílení vnitřního stabilizačního systému.

Správně sestaveným cvičebním plánem je možné zvířeti výrazně pomoct od bolestí a zlepšit mu tak celkově kvalitu života!

Naše www stránky týkající se Dornovy metody zde.

Přejít nahoru